انواع تیغه های اره برش بتن را بهتر بشناسید

آیا شما در پروژه ی خود به برش بتن نیاز دارید؟ آیا در مورد انتخاب تیغه برش بتن مناسب پروژه ی خود مطمئن نیستید؟

تیغه برش بتن ابزاری است که با بنزین، فشار پنوماتیک، هیدرولیک یا موتور الکتریکی کار میکند. همچنین این تیغه به تیغه‌ی جاده، اره یا و اره دال معروف است.

میتوان از تیغه برش بتن برای برش مواد سخت مانند بتن، کاشی، آسفالت، آجر، سنگ تراشی و سایر مواد جامد استفاده کرد.

انواع مختلفی از این اره ها، از اره های دستی و اره های دیسکی گرفته تا اره دیسکی آسفالت بر در بازار موجود هستند. تیغه برش معمولا از الماس ساخته شده و برای برش های دقیق بسیار کاربردی است.

تیغه های الماسی به دلیل اصطکاک قابل توجهی که در طول پروژه ی برش ایجاد میشود و همچنین گرد و غبار موجود در فرآیند، پس از انجام کار باید سرد شوند.

هدف این مقاله ارائه ی اطلاعات درباره ی تیغه برش بتن و انواع موجود در بازار است. ما موارد زیر را بررسی خواهیم کرد:

  • انواع مختلف تیغه برش
  • کاربردهای انواع تیغه برش

 

 

انواع مختلف تیغه برش بتن

 

انواع مختلفی از تیغه برش بتن در بازار موجود است. هر کدام از آنها برای هدفی خاص مورد استفاده قرار میگیرند.

بهتر است با انواع تیغه آشنا شوید تا بتوانید بهترین مورد را برای اهداف برش خود انتخاب کنید.

اره برقی ها یکی از پرکاربردترین اره های برش موجود در بازار هستند. این اره ها به دلیل هیدرولیک بودن، دقت فوق العاده ای دارند.

اره های هیدرولیک قدرت برش را افزایش میدهند و به کمک آنها میتوان بیش از 60 سانت در عمق بتن فرو رفت. البته که نباید از این اره ها برای ایجاد خطوط و گوشه های بتن استفاده کرد.

اره های دستی در سایزها و مدل ها مختلفی موجود هستند. میتوانید از آنها برای تکمیل پروژه ی برش خود کمک بگیرید. با استفاده از این ابزار میتوانید آجر و سنگ را نیز برش بزنید.

ایجاد برش های کوچک به کمک اره های دستی به نسبت اره های برقی کاری ساده تر است. به کمک اره های سیمی میتوانید به یکباره بخش بتنی بزرگی را برش بدهید. با اره های سیمی میتوانید برش های دقیقی بر روی تخته های بزرگ و بلوک های بتنی انجام دهید.

اره های سیمی برای کار با فونداسیون، ستون و عمق زیر سطح بتن مناسب هستند. مته های مغزه گیری بتن برای برش سطوح بتنی کاربردی هستند.

زمانی که قصد برش 2.5 تا 150 سانتی متر در عمق بتن دارید، مته های مغزه گیری بتن مناسب ترین ابزار برایتان خواهند بود. هنگام نصب کابل های برق و سیم کشی ساختمان، به مته های مغزه گیری بتن نیاز خواهید داشت.

پیشنهاد مطالعه: کرگیری بتن

 

کاربردهای انواع تیغه برش بتن

 

تیغه های برش بتن مزایا و کاربردهای زیادی دارند. شما میتوانید به کمک آنها کاشی، آجر، بتن، بلوک های سنگی، و دیگر مواد سخت را برش دهید.

میتوان از آنها برای برش دهانه ها یا کانال های بتنی، دیوارها و تخته سنگ ها استفاده کرد. تیغه های برش بتن را میتوان به صورت دستی و رومیزی استفاده کرد؛ میتوان آنها را روی میز گذاشت و به صورت دستی و یا به کمک موتور چرخاند.

کار با تیغه های برش کارگر را در معرض بسیاری از خطرات مانند برش دست، پرتاب شدن به عقب، ضربه خوردن، و ورود گرد و غبار سیلیس به گلو و چشم قرار میدهد. به همین دلیل آموزش و شیوه های کاری مناسب رمز موفقیت و ایمنی با تیغه برش بتنی است.

برای استفاده از این تیغه ها به آموزش نیاز است. پیش از استفاده، تیغه ی سایز مناسب باید به درستی نصب شود و لایه ی محافظتی روی آن قرار بگیرد.

سرعت اره نباید بیش از سرعت مجاز و پیشنهادی تولید کننده ی آن باشد. زمان استفاده از تیغه ی برش بتن، باید از مناسب بودن سایز آن اطمینان حاصل کنید، تمامی قوانین محافظتی را رعایت کنید و تجهیزات کار متناسب استفاده کنید.

0 0 رای ها
رأی دهی به محتوا
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
مطالب مرتبط