برش بتن اصفهان

برش بتن اصفهان

دستگاه برش : برش بتن عملیاتی است که طی آن بر مبنای نیازهای متنوعی که امروزه وجود دارند تغییری در وضعیت بتن توسط دستگاه برش به وجود خواهد آورد. حال با توجه به آنکه نیاز پروژه چیست عملیات برش بتن به روش های متفاوت انجام خواهد شد. برش بتن به عنوان یک روش نوین و مناسب برای حذف تمام یا قسمتی از یک سازه بتنی جایگزین روش های سنتی تخریب بتن شده است.

برش بتن به منظور ایجاد بازشو :

این روش مختص سطوح افقی با ضخامت نه چندان زیاد همچون سقف های بتنی و یا دیوارهای برشی است. روش کار به این صورت است که با استفاده از یک دستگاه برش مثل دستگاه کرگیری در اطراف محل مورد نظر برای برش سوراخ هایی با قطر مناسب ایجاد می کنیم. در این روش اطراف محل بازشو ایجاد شده به صورت یک نیم دایره است که در صورتیکه نخواهیم بتن به صورت نمایان باشد روش مناسبی است. اما در صورتیکه کارفرما بخواهد این عملیات را بر روی یک بتن نمایان انجام دهد از دستگاهی به نام عمود بر بتن که با دقت بسیار خوبی این کار را برای ما انجام می دهد استفاده خواهد کرد. کار این دستگاه ایجاد شیار به خط مستقیم است. همچنین میتوان برای ایجاد حفره در یک سقف و یا کف بتنی از دستگاه کاتر یا تیغه الماس نیز استفاده کرد که البته آن نیز وظیفه اش ایجاد شیارهایی به خط مسقیم است.

برش سیمی بتن برای بتن هایی با حجم زیاد :

ایجاد شرایط مناسب برای برش بتن هایی با حجم زیاد توسط یک سیم انجام می گیرد که از یک طرف به دور بتن و از طرف دیگر به دستگاه برش متصل است. همچنین با توجه به ابعاد بتنی که کار برروی آن انجام می شود طول سیم مناسب را در نظر می گیریم. آنگاه دستگاه برش, سیم را با سرعت و قدرت مناسب برای عملیات برش در یک سیکل بسته و در محل مورد نظر به حرکت در می آورد. سرعت بالای برش, محدود نبودن ابعاد صفحاتی که برش برروی آن ها انجام می شود و سرعت بالای برش از مزیت های این روش نسبت به روش های دیگر است.

برش بتن در مقیاس های کوچک و کم عمق :

در این روش از دستگاه برش دیگری مثل یک تیغه ی الماس ۴ و یا ۵ و یک تیغه الماس متخلخل ۴ (sintered diamond blade) و یا ۵ استفاده می شود. به عنوان مثال, تیغه الماس سگمنتال (segmented diamond blade), تیغه الماس توربو (turbo diamond blade) و یا تیغه الماس توربو موج (turbo wave diamond balde) که بر روی فرز نصب می شوند از جمله تیغه هایی است که مناسب برای انجام این کار می باشند. همچنین باید بگوییم که در روش بتن با استفاده از تیغه الماس سگمنتال, به دلیل لبه های سگمنتال پراشه های بیشتری تولید خواهد شد, بنابراین نسبتاً قیمت ارزان تر نسبت به سایر تیغه ها دارند. در میان سه نوع تیغه ی معرفی شده تیغه الماس توربو نسبت به سایر تیغه های الماس متخلخل دارای بالاترین قیمت است.

حال روش کار به این صورت است که ابتدا در عمق یک چهارم اینچ بتن مورد نظر را برش میزنیم, حال به رفتاری که فرز و تیغه الماس از خود نشان داده اند دقت کنید, آنگاه اگر مشکلی وجود نداشت عمق برش ایجاد شده را افزایش میدهیم, اما توجه داشته باشیم که هر پاس برش نباید عمیق تر از یک دوم اینچ باشد.

همچنین اگر بخواهیم میزان گرد و غبار ایجاد شده طی برش را کاهش دهیم, می توانیم از شخص دیگری بخواهیم که هنگام عملیات برش برروی محل برش و تیغه الماس با اسپری آب بپاشد, این روش همچنین باعث خنک ماندن تیغه الماس در حین برش و طولانی تر شدن عمر تیغه نیز خواهد شد. اما اگر طی فرآیند برش این احتمال وجود دارد که آب برروی فرز دستگاه برش ریخته شود بهتر است که برش به روش خشک بتن انجام شود, در این حالت اجازه می دهیم پس از یک دور برش, تیغه ی الماس به صورت آزادانه چرخشی در هوای سرد داشته باشد. حال بسته به سختی بتنی که برش برروی آن انجام می شود, دوره می تواند چند دقیقه تا چند ثانیه طول بکشد.

لازم به ذکر است که به هنگام برش حتما از ماسک حرفه ای نیز استفاده شود تا دچار عوارض ناشی از گرد و غبار نشوید. همچنین برای انجام برش می توان از اره ی مدور و یا الماس تیغه ۷ نیز استفاده کرد. اره مدور به علت پایه ی نگهدارنده ای که دارد از ایمنی بیشتری برخوردار است. همچنین برش یکنواخت تر انجام می شود.

برش بتن اصفهان

برش بتن

برش بتنبرش بتن اصفهانبرش بتن در اصفهانبرش بتون

.

تماس با ما : ۰۹۱۳۷۳۰۷۸۹۰