تخریب بتن

تخریب بتن

این مقاله در سایت برش بتن دنا نوشته شده است .

انجام انواع خدمات برش بتن و تخریب بتن و کرگیری بتن  با روش های نوین جهانی شماره تماس با ما : ۰۹۱۳۱۲۵۰۱۲۴

روش های اجرای تخریب بتن
امروزه روش های مختلفی جهت تخریب سازه های بتنی وجود دارد که هر یک بسته به شرایط سازه ، حجم تخریب ، نوع سازه ، علت تخریب بتون می توانند مورد استفاده قرار گیرند. انواع روش های رایج جهت تخریب بتن و سازه های بتنی شامل موارد ذیل می باشد

تخریب بتن با روش های مکانیکی ، مانند چکش های برقی ، کمپرسور ، پی کور :
این سیستم ها که همگی مبتنی بر وارد ساختن نیروی مکانیکی و ضربه می باشد بسته به نوع ابراز و قدرت برای تخریب با باعاد های مختلف مناسب می باشد. از مزایای این سیستم ها می توان به هزینه نسبتا پایین ، سرعت تقریبا قابل قبول و در دسترس بودن می باشد. از معایب این سیستم ها می توان به آسیب رساندن به سازه اصلی به خصوص در سازه های با اهمیت و با ابعاد تخریب برزگ مورد نیاز و نیز آسیب رسیدن به میلگرد ها می باشد. این سیستم از تخریب بتن که بسته به قدرت دستگاه به کار گرفته شده در محل های مختلف قابل استفاده است ، عمدتا برای تخریب بتن های فاقد آرماتور ، بتون هایی که نیازمند تخریب کامل ، تخریب بتن در محیط هایی که صدا اهمیت ندارد ، مناسب می باشد

تخریب بتن بر اثر مواد منبسط شونده :
این سیستم مبتنی بر تخریب فیزیکی ناشی از ایجاد فشار و بار ناشی از افزایش حجم محصولات شیمیایی می باشد. این محصولات که با نام های تجاری مختلف از جمله کتراک شناخته می شوند بر اثر واکنش شیمیایی افزایش حجم داده و باعث تخریب بتن اطراف می گردد. این محصولات برای اغلب بتن های در درسترس قابل استفاده می شود. از مزایای این سیستم آسیب حداقلی به میلگرد ها ، بدون آلودگی صوتی و هزینه نسبتا پایین آن می باشد. از معایب ان می توان به سرعت متوسط و غیر کنترل بودن نسبی تخریب می باشد. این محصولات بیستر برای تخریب بتن های حجیم با ضخامت پایین مناسب می باشند.

تخریب بتون با مواد شیمیایی مانند انواع اسید ها یا اسید های اصلاح شده :
این سیستم ها مبتنی بر حل نمودن سیمان مصرفی در بتن و از هم گسیختگی و به تبع تخریب آن می باشد. این سیتم بیشتر در محل هایی می تواند کارایی داشته باشد که حجم تخریب کوچک و احتمال تخریب بتن حواشی براثر آن بی اهمیت باشد. از معایب این سیتم احتمال آلودگی بتن های اطراف و سرعت پایین ان می باشد. بهترین محل برای استفاده از این روش پاکسازی سطح بتنی ، آجری و فلزی مانند قاالب ها و … و همچنین باز کردن گرفتگی لوله ها و غیره می باشد.

منفجر کردن :
مناسب برای کندن بتن از سازه ها . روشی بسیار مناسب و در بسیاری از شرایط، به صرفه، جهت تخریب بتن های با ضخامت زیاد (بیش از ۲۵۰میلیمتر)
مواد حاصل از تخریب به حدی هست که به راحتی قابل جمع آوری و مدیریت است.
نیاز به اپراتورهای با مهارت خیلی زیاد دارد که بتوانند برای انفجار سازه ، جاگذاری مواد منفجره را طراحی و از آن برای تخریب بتن استفاده نماید.
امنیت باید به طور سختگیرانه ای اعمال شود تا هنگام حمل، ذخیره کردن و استفاده از مواد منفجره حادثه ای اتفاق نیفتد.
برای تخریب بتن باید از روش انفجار پی در پی استفاده نمود تا انرژی پیک انفجار به محیط اطراف آسیبی وارد ننماید. پیک انفجار موجب با ایجاد فشار انفجار هوا، لرزش زمین و پرتاب تکه های بتن‌کنده‌شده می تواند آسیب رسان باشد.
لازم است از روش های کنترلی انفجار استفاده شود تا کمترین آسیب را به سازه بتنی باقی مانده وارد نماید.

تخریب بتن

برش دادن :
در این روش تخریب بتن دال ها، دیوار ها و سایر سازه های بتنی که فقط دستیابی به یک وجه آن امکان پذیر است مناسب می باشد.
استفاده از واترجت صنعتی و مواد ساینده، مواد ساینده به جت این امکان را میدهد که میلگردها و سنگدانه ها را نیز برش دهد.
با استفاده از واترجت صنعتی و مواد ساینده ، هیچ حرارت، ارتعاش و گرد و خاکی تولید نمی شود و مواد حاصل از تخریب بتن با آب را می توان به راحتی جمع آوری نمود.
روش برش حرارتی ، برای تخریب دیوارها، دال ها، تیغه ها و سازه های بتنی که دارای میلگردهای قطور و انبوه هستند مشروط بر آنکه شرایط سازه اجازه جاری شدن مواد مذاب شده را بدهد، مناسب می باشد.
این روش برای برش سازه های بتنی پیش تنیده بسیار مناسب می باشد.
تخریب بتون‌ هایی که شکل و ساختار منظمی ندارند به راحتی امکان پذیر است.
ارتعاش و گردو خاکی با این روش تولید نمی شود.

این مقاله در سایت برش بتن دنا نوشته شده است .

انجام انواع خدمات برش بتن و تخریب بتن و کرگیری بتن  با روش های نوین جهانی شماره تماس با ما : ۰۹۱۳۴۱۳۵۹۶۱ دنا ماشین قطب

تخریب بتن

برش بتنتخریب بتن

برش بتنبرش بتونتخریب بتنتخریب بتونسوراخکاری بتنکرگیری بتن

.

تماس با ما : ۰۹۱۳۷۳۰۷۸۹۰