خدمات دنا :

سوراخکاری بتن

معرفی خدمات سوراخکاری بتن

ایجاد سوراخ در بتن یک تکنیک دستی و پر کاربرد می‌باشد که مراحل این کار در زیر آمده است :

۱) خرید یا اجاره یک مته خوب :این موضوع خیلی مهم است که شما کار را با یک مته خوب ، آغاز نمایید .

ویژگی های یک مته خوب در زیر آمده است :

  • سرعت متغیر
  • قابلیت چکشکاری
  • تنظیم عمق
  • گیره خوب (یک دستگیره برای دست دیگر ، در طول کار بسیار کمک خواهد کرد)
  • قدرت

سوراخکاری در سطوح بتن مسلح می‌تواند دشوار باشد و نسبت به سایر انواع بتن و مصالح زمان بیشتری طول می‌کشد. برای این منظور، روش کرگیری اتخاذ می‌شود. در این روش میگلردهای بتن مسلح توسط کریستال‌های الماسی در حالت ماشینی سوراخ می‌شوند. هرچند این کار باعث ایجاد کرنش زیادی در سر مته‌ی الماسی می‌شود، زیرا فولاد نسبتاً شکل پذیر بوده و بسیار سخت می‌باشد.هنگامی که سر مته بر روی یک بخش از سطح سوراخکاری می‌چرخد، با بتنی مواجه می‌شود که شکننده‌تر از قبل است. در نتیجه بارگذاری و باربرداری کریستال‌های الماس و مصالح باندینگ آسان می‌شود.در صورتی که کار را با یک مته ارزان ولی با قدرت کم شروع کنیم ، عمل حفاری بسیار سخت خواهد شد و در نهایت سوراخ هایی با عمق کم و نامناسب خواهیم داشت. زیاد نگران هزینه نباشید ، و یک مته با برند خوب تهیه نمایید. ارزششو داره.

سوراخکاری بتن
 
۲) آشنایی با وسیله حفاری: راهنمای کار وسیله را مطالعه فرمایید . کاملا با نحوه کار دکمه ها و کنترل های وسیله مورد نظر آشنا شوید . یاد بگیرید که چگونه دستگاه را روشن و خاموش نمایید . مطمئن شوید که کار با دستگاه را یاد گرفتین .
۳) تنظیم عمق: در بعضی از دستگاه ها امکان تنظیم و کنترل عمق وجود دارد . راهنمای کار را مطالعه فرمایید و متوجه شوید که چگونه باید از این تنظیمات استفاده نمایید .در صورتی که دستگاه شما فاقد این تنظیمات باشد ، عمق مورد نیاز را اندازه گرفته و بایک مداد یا ماژیک ، علامت گذاری نمایید .
۴) وسیله حفاری را به خوبی و به طور کامل در دست نگه دارید: وسیله را با یک دست همانند یک تفنگ ، در دست بگیرید به طوری که انگشت اشاره شما بر روی ماشه قرار بگیرد .در صورتی که وسیله حفاری شامل یک دستگیره برای دست دیگر شما باشد ، از آن استفاده نمایید . در صورت فقدان دستگیره ، دست دیگرتان را در پشت دستگاه حفاری قرار دهید .برش بتن

۵) علامت گذاری :با ساتفاده از یک مداد نرم ، محلی را که میخواهید سوراخ نمایید را ، بر روی دیوار علامت گذاری نمایید . مطمئن شوید که علامت شما زیاد بزرگ نباشد.

  • دستگاه را بر روی علامت قرار دهید، با یک فشار مناسب ، دستگاه را در محل مورد نظر ثابت نگه دارید، البته زیاد فشار ندهید. با تکرار و تمرین، میزان فشار مناسب را یاد خواهید گرفت.
  • با سرعت کم ( درصورتی که دستگاه شما دارای تنظیمات سرعت باشد ) عمل حفاری را آغاز نمایید . در صورتی که دستگاه شما فاقد تنظیمات سرعت باشد از حفاری های کوتاه ( شلیک های کوتاه ) استفاده نمایید. سوراخ کم عمقی ایجاد نمایید تا مته حفاری در محل مورد نظر جا بیفتد.

6) حفاری: جهت حفاری ، از سرعت زیاد مته و چکشکاری (در صورتی که مته شما داشته باشد) استفاده نمایید. عمل حفاری را از مرحله قبل ادامه میدهیم. شما نیاز خواهید داشت که در طول حفاری به سمت دیوار فشار وارد نمایید (مخصوصا زمانی که دستگاه شما قدرت کمتری داشته باشد). در صورتی که دستگاه شما فاقد تنظیمات چکشکاری اتوماتیک باشد، از هر ۱۰ ثانیه یک بار مته را اندکی بیرون بکشید و دوباره فشار را اعمال نمایید . در صورتی که عمل حفاری طول کشید ، مته را از سوراخ بیرون بکشید و چند ثانیه صبر نمایید تا خنک شود. به محض رسیدن به عمق مورد نظر ، کار را متوقف نمایید.

۷) عیب یابی: بعضی مواقع ، عمل حفاری مطابق انتظار پیش نمیرود . و در این حالت شما بایستی از یک وسیله سخت جهت ضربه زدن استفاده نمایید . در این موارد، میخ بنایی را به داخل حفره فرو برده و چکشکاری نمایید. این کار به گسیختگی بتن کمک خواهد کرد . در ادامه مته را دوباره به داخل حفره برده و عمل حفاری را ادامه دهید.
مشاوره و معرفی خدمات توسط کارشناسان دنابرش

مجری خدمات برش بتن و کرگیری بتن و سوراخکاری بتن و تخریب بتن

آخرین مطالب سوراخکاری بتن

انواع روش های برش بتن
مقالات

انواع روش های برش بتن

در ساخت یک بنا، بتن ها هنوز حرف اول را می­‌زنند. این قطعات محکم، ماندگار و ضخیم، نظاره­‌گر آمد‌و‌شد نسل­‌های مختلف صنعت بوده‌­اند. نیاز پیمان­کاران