مقاله کرگیری بتن

این مقاله کرگیری بتن توسط وبسایت  دنا برش گردآوری شده است.

با وجود تجهیزات تخصصی ، کرگیری  بتن مسلح امروز بنا به نیاز های مختلف کاربرد بسیار زیادی در پروژه های عمرانی یافته است . از جمله کاربرد های مختلف کرگیری بتن می توان به انجام آزمایش مغزه گیری با هدف تعیین مقاومت فشاری ، مقاومت کششی ، نفوذ پون کلر ، تعیین عمق کربناتاسیون و مقاومت خمشی ، و … اشاره کرد.

همچنین در حال حاضر از این سیستم برای ایجاد اپنیگ در ساختمان ها و تجهیزات صنعتی ، ایجاد محل عبور لوله از دیوارها و سازه های احداث شده ، ایجاد محل انکربولت ها نصب تجهیزات و ماشین آلات و کاشت بولت و میلگرد اشاره کرد .

از مزایای سیستم کرگیری دقت بالا از نظر مکانی ، زوایه حفاری و در قطر های مختلف می باشد. همچنین اسیستم به راحتی می تواند نسبت به برش آرماتورهای مدفون در بتن اقدام و مسیر خود را ادامه دهد.

کرگیری بتن

قطر معمول دستگاه های کرگیری 200 میلیمتر و عمق معمول 150 سانتیمتر می باشد.
در بسياري موارد مقاومت فشاري 28 روزه آزمونه هاي مکعبي يا استوانه اي را نمايانگر بتني در نظر مي گيرند که در کارگاه براي ساخت قطعات به کار رفته است. ولي واقعيت اين است که اين آزمونه ها نمي توانند نماينده بتن بکار رفته در ساخت و اجرا باشند. اين مساله مي تواند بدلايل مختلف از جمله تفاوت اجراي کارگاهي و آزمايشگاهي اختلاف در انتقال و عمل آوري بتن و از همه مهمتردر نحوه اجراي سيستم سازه هاي پانلي نيمه پيش ساخته سبک باشد که به صورت بتن پاشي بوده و اصولا با بتن ريزي و متراکم کردن آن در سيستمهاي معمولي متفاوت است. مساله ديگر ضخامت کم لايه بتني در اين سيستم مي باشد که لازم است مغزه ها با حداقل قطر تهيه شوند که تحقيقات نشان مي دهد مقاومت اين مغزه ها انحراف معيار بيشتري نسبت به مغزه هاي با قطر بزرگتر دارند.
براي ارزيابي مقاومت فشاري بتن پاشيده ضروري است که از چندين روش آزمايش استفاده شود، زيرا بعضي آزمايشها مانند مغزه گيري که قابليت اعتماد بيشتري دارند، هزينه زياد داشته و برخي ديگر مانند چکش بتن قابليت اعتماد و در عين حال هزينه کمتري دارند. از طرفي بعضي از آزمايشها آسيب بيشتري به سازه وارد مي کنند (مانند مغزه گيري) و بعضي ديگر غير مخربند و سبب آسيب به سازه نمي شوند (مانند چکش بتن).
با توجه به موارد ذکر شده در اين مقاله سعي شده است که روابطي بين مقاومت آزمونه هاي معکبي استاندارد و مغزهاي تهيه شده از بتن پاشيده و سايرآزمايشهاي مخرب و غير مخرب بدست آورده شود.

 

تماس با ما : ۰۹۱۳۱۲۵۰۱۲۴ | برش بتن دنا : اصفهان ، کیلومتر ۵ جاده تهران ، شهرک صنعتی محمود آباد ، بین فرعی ۲۰ و ۲۲ دنا ماشین قطب |

خدمات برش بتن دنا :
انجام انواع خدمات برش بتن و کرگیری بتن در اصفهان با روش های نوین جهانی شماره تماس : ۰۹۱۳۱۲۵۰۱۲۴

کرگیری بتن

کرگیری بتون

برش بتنتخریب بتنسوراخکاری بتنکرگیری بتن

کرگیریکرگیری بتنکرگیری بتن در اصفهانکرگیری بتونمقاله کرگیری بتن

.

تماس با ما : ۰۹۱۳۷۳۰۷۸۹۰