درباره ما

درباره شرکت دنابرش

مجتمع صنعتي دنابرش فعاليت خود را در شهر اصفهان  ، با هدف طراحي ، ساخت و ارائه ماشين آلات و تجهيزات استخراج سنگ از معادن سنگ تزيئني آغاز نمود.

اين مجتمع فني ، توليدي ، اكنون حدود دودهه است كه در صنعت ماشين سازي به ويژه ساخت ماشين آلات مورد نياز معادن سنگ هاي تزئيني مشغول به فعاليت بوده و در چندين شهر بزرگ كشور داراي  عامل فروش مي باشد .

دنا ماشين از بدو تاسيس ، همواره با نگاهي ويژه به توسعه ، نه تنها در حوزه معادن سنگ تزئيني به عنوان يك مجموعه پويا و مبتكر ، زبانزد بوده ، بلكه با ايجاد واحد مهندسي و توسعه در عرصه هاي ديگر نيز توانسته ، منشاء خدمات ارزنده اي گردد.

همكاري با معادن مختلف جهت گمانه زني و نمونه گيري از معدن به منظور تخمين نوع ، رنگ و ميزان سنگ قابل استخراج ، انجام عمليات ژئوتكنيك جهت پروژه هاي عمراني ، ارائه خدمات برش سازه ها ي بتوني اعم از مسلح و غير مسلح با استفاده از انواع مختلف دستگاهها و تجهيزات پيشرفته ، مشاركت در تاسيس و سرمايه گذاري شركت كشت ابزاركار ( سازنده ماشين آلات و ادوات كشاورزي ) ، سرمايه گذاري و مشاركت در تاسيس و تجهيز شركت فني مهندسي پارس فنون آپادانا ( مجهز به ماشين آلات پيشرفته قالبسازي ) و نيز معاونت و همكاري در اجراي پروژه هاي شركت مهندسي ساختماني بتن راديه ، دلائلي گويا در اثبات اين مدعاست .

ماشين آلات توليدي اين مجموعه ، در اكثر معادن سنگ ايران و كارخانجات بزرگ سنگبري ، توسط متخصصين مجموعه ، نصب و راه اندازي شده و هم اكنون در حال بهره برداري مي باشد .

در زمينه خدمات ژئوتكنيك و نمونه گيري نيز ، خدمات شايان توجهي به بخش دولتي و خصوصي از جمله شهرداري تهران ، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اصفهان و … ارائه گرديده است .

همچنين خدمات ارزنده و مهمي توسط واحد برش بتن در راستاي انجام برخي پروژه هاي ملي ارائه شده است كه به طور نمونه موارد زير خاطر نشان مي گردد :

اجرای انواع كرگيري و برش كاري بتن در راستاي انجام برخي طرح هاي توسعه مجتمع فولاد مباركه در شرائط خاص و با ويژگيهاي منحصر به فرد همزمان با بهره برداري از خطوط توليد ، در فاصله هاي مكاني و محدوديت هاي زماني تعريف شده با كيفيتي بالاتر وصرف زماني كوتاهتر و هزينه اي حدود يك چهارم مبالغ استعلام هاي اخذ شده از شركتهاي خارجي

برچيدن معلق حدود بيست متر طول كانال بتني محل عبور آب به ابعاد حدود سه متر در سه متر با ديواره و كف و سقف يكپارچه بتني مسلح به ضخامتهاي سي تا شصت سانتي متر درراستاي اجراي طرح تغيير سيستم تصفيه آب در تصفيه خانه بابا شيخعلي اصفهان ظرف 12 ساعت و به طور شبانه

اجراي برخي كرگيريها و برش در ارتفاع وكف در صحن هاي مختلف حرم مطهر رضوي

مجتمع صنعتي دنابرش ، ضمن آرزوي موفقيت و بهروزي براي كليه واحدهاي صنعتي ، معدني ، آمادگي كامل خود را جهت همكاري در زمينه طراحي و ساخت ماشين آلات ، قالبها و تجهيزات مورد نياز ، اعلام داشته ، مفتخر است به عنوان يكي از بهترين سازندگان ايراني ماشين الات و تجهيزات مورد نياز صنايع ، همراه آنها در مسير رشد و شكوفائي صنعت باشد.

مرحوم ، آقاي مجتبي قطب مديري نام آشنا در عرصه صنعت و معدن به ويژه حوزه معادن سنگ تزئيني ايران پس از فراغت از تحصيل در رشته ماشين ابزار در سال 1356 وارد عرصه كار و فعاليت شد .با پيروزي انقلاب اسلامي ، بي تابي و عشق وافر در خدمت رساني به محرومين ، وي را به حضور در واحد تحقيقات كميته صنايع روستايي جهاد سازندگي استان اصفهان رهنمون ساخت و ديري نپاييد كه كليه فعاليت هاي شخصي را به بوته فراموشي سپرده و همكاري مستمر و عاشقانه با جهاد، نامش را در زمره جهاد گران مخلص به ثبت رساند.

از جمله توفيقات او در اين دوران مي توان به مشارکتدر طراحي و ساخت هد كمباين جهت برداشت ذرت دانه اي اشاره كرد كه قادر بود 4 رديف كشت ذرت را به طور همزمان و روزانه با 8 ساعت كار در حدود 3 هكتار زمين برداشت نمايد . با آغاز جنگ تحميلي ، سمت و سوي فعاليت هاي جهادي او به واحد هاي پشتيباني و مهندسي رزمي جبهه منعطف شد به نحوي كه تلاشهاي بسيج گونه او براي ياران و همرزمانش همواره ياد آور خاطره هاي به ياد ماندني است .كه ازآن جمله مي توان به ساخت سرويس هاي بهداشتي صحرايي براي جبهه و مشاوره و مشاركت فعال در ساخت چند ساعته و تاريخي پل فاو اشاره كرد . اما گويا حكمت الهي همه اين مقدمات را زمينه ساز خلق صنعتگري كار آزموده و مبتكري خلاق از وي كرده بود تا بتواند پس از خاتمه دفاع مقدس ، در دوران سازندگي منشاء خدمات مؤثر و ارزنده اي در اين راستا گردد كه از آن جمله به موارد زير به اختصار ، اشاره مي گردد :

مشاركت در طراحي وساخت دستگاه هد كمباين