خدمات دنا :

برش بتن

خدمات برش بتن شرکت دنا

برش بتن ﻓﺮاﯾﻨﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﻃﯽ آن، ﺑﺨﺸﻬﺎﯾﯽ از ﺳﺎزه ﺑﺘﻨﯽ ﻣﺴﻠﺢ، در ﻣﻘﺎﻃﻌﯽ ﻣﺸﺨﺺ ﺷﺪه از ﻗﺒﻞ ﺗﻮﺳﻂ ﻗﻠﻢ ﮔﭽﯽ ﯾﺎ ﻣﺎژﯾﮏ ﮐﻪ اصطلاحا ﺑﻪ آن ﺧﻂ ﺑﺮش (Chalk line) ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد، ﺗﻮﺳﻂ تجهیزات و دﺳﺘﮕﺎه‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺮش ﺳﺎزه‌ﻫﺎی ﺑﺘﻨﯽ، ﺑﺎ اﺑﺰاری ﮐﻪ ﻋﺒﺎرت اﺳﺖ از ﺳﮕﻤﻨﺖ اﻟﻤﺎﺳﻪ ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺑﺮش بتن، ﺑﺮﯾﺪه خواهد ﺷﺪ.

فهرست مطالب این صفحه:​

زمانی که بتن برای اولین بار اختراع شد، واژه بتن برای طیف وسیعی از مواد که کارکردی مشابه با بتن داشتند نیز مورد استفاده قرار می‌گرفت. سیمان های خام، با خرد کردن و سوزاندن گچ یا سنگ آهک ساخته می شدند. آهک نیز به خرد شدن و حرارت دادن سنگ آهنگ به دست می آمد. زمانی که شن، ماسه و آب به این سیمان اضافه می شدند، مخلوطی ساخته می شد که ظاهری شبیه به گچ داشت و از آن برای چسباندن سنگ ها به یکدیگر استفاده می شد. مواد مختلف در طی هزاران سال با یکدیگر ترکیب شده و نهایتا بتن مدرن و امروزی را تشکیل دادند.

امروزه بتن مدرن با استفاده از سیمان پرتلند، و مخلوطی از آب و سنگ های ریز و درشت ساخته می شود. برای ساخت این بتن، از افزودنی های شیمیایی استفاده می‌شود که برای کنترل برخی ویژگی ها و خصوصیات بتن به آن اضافه می شود، تا از این طریق بتوان از بتن در شرایط خاص مانند دمای بالا یا پایین محیط، وزش باد و غیره استفاده کرد.

مطالعه بیشتر: تاریخچه بتن

اما به دلایل مختلف، ممکن است این بتن به کاررفته در یک سازه، نیاز به اصلاح داشته باشد. اشتباه در تخمین، اشتباه در نقشه، اشتباه در اجرا و … می‌تواند عوامل مختلفی باشد که ما را مجبور به برش بتن و یا تخریب آن کند. در ادامه به معرفی خدمات برش بتن و انواع آن خواهیم پرداخت.

برش بتن چگونه انجام می شود؟

در بسیاری از مواقع، در اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی، این امکان وجود دارد که بنا به دلایلی، در حین اجرای عملیات و یا حتی در زمان بهره برداری از آن، لازم باشد بخشی از بتن مورد استفاده، تراشیده شود و یا به عبارت دیگر، عملیات برش بتن انجام گیرد. بنابراین برش بتن، در چنین مواقعی، دارای ضرورت و کاربرد است.

به طور کلی به فرایند تراشیدن بتن، حفر کردن آن و یا برداشتن کنترل شده بخشی از این سازه‌ها، برش بتن گفته می‌شود.

انواع روش های برش بتن

روش های برش بتن

برای انجام عملیات برش بتن، از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود و در هر یک از این روش‌ها از دستگاه‌ها و تجهیزات قدرتمندی نیز کمک گرفته می‌شود. در حقیقت برای اجرای چنین عملیاتی لازم است حتما از دستگاه‌هایی استفاده شود تا به وسیله آن‌ها بتوان مقطع مورد نظر از بتن را برش داد. از جمله این روش‌ها می‌توان روش کرگیری، روش کفبر، برش بتن با سیم الماسه و… را نام برد. در ادامه به شرح این روش‌ها و دستگاه‌های مورد نیاز برای انجام هر روش خواهیم پرداخت.

برش بتن با استفاده از روش کرگیری

یکی از روش‌های انجام برش بتن ها و سنگ‌های سخت، روش کرگیری است. به این روش، روش مغزه گیری بتن نیز گفته می‌شود. در حال حاضر با استفاده از ابزارهای بسیار پیشرفته به انجام این کار پرداخته می‌شود. به طور کلی می‌توان گفت دستگاه‌های مغزه گیر الماسه، دارای این قابلیت هستند که بتوانند میلگردهای مدفون در بتن را برش دهند. این امر سبب می‌شود تا بتوان به عمق مورد نظر در بتن نفوذ کرد.

قطر معمول این دستگاه‌ها 200 میلیمتر و عمق آن‌ها 150 سانتیمتر است. از این دستگاه مغزی گیر، می‌توان در ایجاد حفره برای کاشت میلگرد نیز استفاده کرد. با استفاده از این روش، هم‌چنین امکان سوراخکاری بتن مورد نظر نیز با قطر و عمق دلخواه، ایجاد می‌شود. از طرف دیگر می‌توان عملیات برش بتن را در سطوح افقی و عمودی انجام داد. این دستگاه و این روش کمک می‌کند تا بتن، سوراخکاری شود بدون اینکه دچار لطمه و خسارت و یا ایجاد ترک خوردگی در سایر بخش‌های آن شود. سرعت بالای انجام کار نیز دیگر مزیت استفاده از این روش است.

برش بتن با استفاده از کاتر و یا کفبر

یکی از روش‌های مرسوم برای برش هر گونه بتن سخت، استفاده از دستگاه کف بر است که به آن، کاتر نیز گفته می‌شود. این دستگاه‌ها به صورت‌های هیدرولیکی، برقی و دیزلی وجود دارند. اساس کار این سیستم‌ها به این طریق است که این دستگاه‌ها می‌توانند با استفاده از دیسک‌هایی که در ساختمان آن‌ها تعبیه شده است، شیارهایی را در بتن ایجاد نمایند. عمق این شیارها بسته به اندازه الماسه، متفاوت است و می‌تواند به 50 سانتیمتر نیز برسد. از این دستگاه می‌توان برای برداشت بخش‌های خراب کف خیابان و پیاده روها استفاده کرد و یا راهرویی برای عبور آب ایجاد نمود. برداشت کامل کف‌های بتنی نیز با این دستگاه امکان پذیر می‌شود و با آن می‌توان حفره‌های عمیق را باز کرد.
برش بتن به وسیله کفبر

برش با استفاده از دیوار بر

در این روش برای برش دادن بتن، از دستگاه‌های عمود بر هیدرولیکی می‌توان استفاده نمود و بر روی سطوح بتنی، برش ایجاد کرد. این دستگاه را می‌توان در چنین شرایطی بر روی دیوار و یا دیگر سطوح عمودی نصب کرد و مورد استفاده قرار داد. در این روش با دقت بسیار بالایی به کار برش پرداخته می‌شود و پس از انجام عملیات نیز سطحی صاف به دست می‌آید. چراکه در این دستگاه، از تیغه استفاده شده است. از این روش هم‌چنین می‌توان در برش دادن و تراشیدن سطوحی استفاده کرد که سطح پشتی بتن، آزاد نیست. اما در اجرای این شیوه، محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. از جمله این محدودیت‌ها می‌توان عمق برش را نام برد. در حقیقت با استفاده از این دستگاه برش، می‌توان حداکثر برش‌هایی تا عمق 45 تا 60 سانتیمتر ایجاد کرد.

برش بتن با سیم الماسه و یا برش سیمی بتن

در شرایطی که لازم است برش را به سرعت به انجام برسانید و یا نیازمند برش در ابعاد حجیم هستید، می‌توانید از روش برش سیمی بتن استفاده کنید. برای دستیابی به این منظور و بریدن بتن به صورت قالبی، می‌توانید با استفاده از سیم الماسه، قطعات بتنی را به آسانی و به شکل قالبی برش دهید. چراکه سیم الماسه، عملکرد بسیار قوی در این زمینه دارد و استفاده از این روش در تراشیدن بتن، روشی نو محسوب می‌شود. یکی از عناصر تعیین کننده در این شیوه، طول سیم برش است. از طرف دیگر ابعاد بتن نیز در میزان موفقیت در این روش موثر است.
برای انجام کار برش با این دستگاه لازم است در ابتدا با استفاده از دستگاه‌های گرد بر از جمله دستگاه‌های کر گیر و مغزه گیر، در دو طرف بتن سوراخ‌هایی را ایجاد کنید و سپس سیم الماسه را از داخل این حفره‌ها عبور دهید. پس از انجام این کار و با شروع به کار دستگاه سیم برش، چرخش سیم الماسه نیز آغاز می‌شود. این چرخش موجب می‌شود تا برش بین سوراخ‌ها اتفاق بیفتد. بنابراین با استفاده از این روش، شکل‌های مختلف و یکنواخت با اندازه‌های مورد نظر بر روی بتن ایجاد می‌شود. از طرف دیگر می‌توان این دستگاه را برای برش در سطوح مختلف عمودی، افقی و شیبدار مورد استفاده قرار داد.

برش با استفاده از دستگاه اسپیلتر

این دستگاه به طور معمول دستگاه تخریب به شمار می‌رود. این سیستم بسیار قدرتمند است و می‌تواند نیروی بسیار زیادی را به سنگ و بتن وارد کند و آن‌ها را فروپاشی نماید. این دستگاه دارای این قابلیت است که بتواند سخت‌ترین سنگ‌ها و بتن‌ها را خرد کند. برای انجام این کار با این دستگاه لازم است در ابتدا در سنگ و یا بتن مورد نظر، سوراخی را ایجاد نمایید. این سوراخ باید به طور تقریبی تا 50 سانتیمتر باشد. پس از انجام این کار باید گوه‌های جک دستگاه را تنطیم نمایید تا به این اطمینان برسید که لرزشی در دستگاه وجود ندارد و در حین انجام کار، نمی‌لغزد. پس از روشن شدن دستگاه، در مدت چند ثانیه، نیروی هیدرولیکی بسیار قدرتمندی به سنگ و یا بتن وارد می‌شود و آن را به دو نیم تقسیم می‌کند. این دستگاه در سطوح شیبدار و در زوایای مختلف قابل کاربرد است و حتی می‌تواند در عمق آب نیز نفوذ کند.

مطالعه بیشتر: کاشت میلگرد

ﻻزم ﺑﻪ ذﮐﺮ اﺳﺖ در ﻓﺮاﯾﻨﺪ ﺑﺮش ﺑﺘﻦ، ﺑﺘن و آرﻣﺎﺗﻮر ﯾﺎ ﻣﯿﻠﮕﺮد، همزمان ﺑﺮش خواهد ﺧﻮرد.
ﺿﺨﺎﻣﺖ ﺷﯿﺎر اﯾﺠﺎد ﺷﺪه در ﺑﺮش (cutting) ﺗﺎﺑﻌﯽ از ﺷﺮاﯾﻂ اﺑﺰار ﺑﺮش بتن اﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺘﻮﺳﻂ، ﻋﺪد 12 ﻣﯿﻠﯽ ﻣﺘﺮ، ﺑﺎ ﺗﻠﺮاﻧﺲ 4 ﻣﯿﻠﯽ ﻣﺘﺮ، ﺑﺮای اﯾﻦ ﺿﺨﺎﻣﺖ ﺷﯿﺎر ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺷﺪه اﺳﺖ ﮐﻪ اصطلاﺣﺎ ﺑﺮاده ﺣﺎﺻﻞ از ﺑﺮش ﻧﯿﺰ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯽ ﺷﻮد.

در برش فونداسیون های بتن مسلح، به دلیل عدم دسترسی به زیر و یا کناره های فونداسیون، روش کرگیری متوالی اغلب تنها روش قابل استقاده می باشد. چون در روش برش با کاتر کف بر معمولا با توجه به وارداتی و بعضا بسیار گران بودن کاتر های عمیق بر، اکثریت قریب به اتفاق کاتر های بتن موجود در بازار کشور عمیق بر نبوده و قادر به انجام برش در اعماق بیش از ۳۰ الی نهایتا ۴۰ سانتیمتر نیستند(ضخامت فونداسیون در این پروژه برابر با ۷۰ سانتیمتر از روی بتن مگر بود)، همچنین با توجه به باریک بودن نوارها در بسیاری از نقاط امکان حرکت و جابجایی کاتر روی نوارها در این پروژه عملا وجود نداشت.

یکی از آخرین روش های جدید و نو آورانه برای برش بتن و قطع سازه های بتنی عظیم و ضخیم، استفاده از روش برش سیمی یا همان سیم برش می‌باشد. این روش ابتدا در معادن توسعه یافت اما با تغییر بافت و تقویت سیم برش قابلیت قطع بتن و فولاد را پیدا نمود. این روش برش بتن باعث صرفه جویی در زمان هنگام برش سازه های بتنی عظیم و با ضخامت بالا است. استفاده از این روش برای مواردی که فضای محیط کاری اندک و خیلی کوچک باشد که از مزایایی این روش می‌باشد. بوسيله اين روش برش بتن می‌توان شكل‌های مختلف با هر ابعادی را در بتن ايجاد نمود. از ويژگی‌های اين روش انجام برش بتن در هر نوع سطوح عمودی و افقی و شيبدار و حتی در کاشت انکر بولت در بتن از این روش زمانی استفاده می‌شود که بخواهیم اجسام سنگین را به سازه متصل و پیچ کنیم.

برش بتن
لازم به ذکر است فرآیند برش بتن می‌تواند خطراتی را به همراه داشته باشد و لازم است تا نکات ایمنی را هنگام انجام پروژه برش بتن رعایت کنیم. خروج گازهای سمی، در رفتن دستگاه، شكستگی تيغه و تولید ذرات سيليسی حین کار، تعدادی از مواردی هستند که سلامتی کارکنان را تهدید می‌کند. البته لازم به ذکر است عدم پایبندی به مقررات ایمنی کار، سلامت دستگاه را هم تحت الشعاع قرار می‌دهد. مثلا استهلاک و آسیب‌پذیری دستگاه‌های برش بتن در مقابل فشاری حاصله از توقف تيغه‌ی برش در حين كار، موضوعی انکار ناپذیر است.

مطالعه بیشتر: نکات ایمنی برش بتن

دنابرش با بیش از 3 دهه سابقه درخشان در حوزه صنعت برش و خدمات دیگر بتن، آماده خدمت رسانی به هموطنان است. بهره‌گیری از بروزترین تجهیزات و همچنین کارشناسان زبده و مجرب باعث شده تا دنابرش زبانزد این حوزه باشد و پذیرای پروژه‌های بزرگی از همه جای کشور باشد. می‌توانید لیست برخی از پروژه‌های برش بتن ما را در لینک داده شده مشاهده کنید.

درصورتیکه نیاز به مشاوره دارید و یا می‌خواهید از خدمات برش بتن دنا بهره‌مند شوید، با ما تماس بگیرید.

انواع روش های برش بتن

در ساخت یک بنا، بتن ها هنوز حرف اول را می­‌زنند. این قطعات محکم، ماندگار و ضخیم، نظاره­‌گر آمد‌و‌شد نسل­‌های مختلف صنعت بوده‌­اند. نیاز پیمان­کاران و کارگران در تغییر و اصلاح قسمتی از قطعه‌­های بتنی دیوار و حتی سقف‌­ها مستلزم آشنایی و آگاهی کامل با انواع راه‌های برش بتن است.

با دنا و معرفی انواع روش‌های برش بتن همراه باشید:

برش اسلب

این نوع، بیشتر به عنوان برش‌­دهنده راه‌­ها و سطوح مسطح شناخته­ شده­‌است. دستگاه برش اسلب، یک دستگاه الکتریکی راه­پیماست که به وسیله اهرم دستی که در پشت آن تعبیه شده‌است، تیغه دستگاه را بالا و پایین می­‌برد.

دستگاه برش اسلب معمولا برای ایجاد گودال، فضای­ راه­‌پله، چاهک آسانسور و مجرای عبوری لوله‌­ها بدون تخریب ساختار اصلی مورد استفاده قرار می­‌گیرد. لازم به ذکر است برای جداسازی قسمت­‌های آسیب‌­دیده­‌ی یک صفحه بتونی نیز می‌­توان از این روش بهره برد.

برش اسلب بتن
انواع روش برش بتن

برش دیوار بتنی

برخلاف دستگاه برش اسلب که معمولا روی صفحات افقی قرار می­‌گیرد، برش دیوار روی سطوح عمودی شیار ایجاد می­‌کند. بسیاری از نیازهایی که شما را در استفاده از روش برش اسلب متقاعد می­کند، در استفاده از برش دیوار نیز تاثیر دارد.

تیغه اره الماس در دستگاه برش دیوار، شیارهای ظریفی را روی دیوار تشکیل می­‌دهد که مته­‌ی دستی در انجام آن ناتوان است. تیغه اره الماس بدون تاثیرگذاری روی قسمت­‌های مجاور، وظیفه خود را به بهترین شکل ارائه می­‌دهد. اره برش دیوار اصولا برای ترسیم شکاف­‌های دقیق برای چارچوب در، پنجره و تهویه هوا کاربرد دارد.

برش سیمی بتن

گاهی اوقات ممکن است به موانع بتونی بزرگی برخورد کنید و چاره‌­ای جز از بین بردن آن­ها نداشته باشید! در این مواقع به کارگیری روش­‌های عادی تخریب بتن بسیار کسالت‌بار خواهد بود؛ در حالی که با استفاده از یک سیم الماس دندانه­‌دار، قطعات بزرگ را می­‌توانید به تکه­‌های کوچک­‌تر تبدیل و آن را از بین ببرید.

برای ایجاد شیارهای عمیق‌­تر، گاها ممکن است تیغه اره شما کفاف ندهد، در این صورت دستگاه برش سیمی الماسه انتخاب خوبی می‌تواند باشد. تیغه‌­ی این دستگاه کار چند تیغه­‌ای که همزمان در حال ار‌ه‌­کردن هستند را ایفا می‌­کند و برخلاف تیغه‌­های قدیمی‌­تر که بیشتر با عمل دنده­‌هایشان برش ایجاد می­‌کنند، تیغه این دستگاه بیشتر با ساییدن، برش می‌­زند؛ به همین دلیل نقش آب در روان‌­سازی فرایند برش مهم است.

انواع روش های برش بتن

برش دستی

دستگاه‌­های برش دستی معمولا برای برش­‌زنی قطعاتی مانند بلوک به کار می­‌روند و با وجود نیروی گریز­­ از مرکز زیادی که دارند، به اندازه­‌ی شش اینچ توانایی برش عمقی در بتن را دارند. این دستگاه‌ها برای ایجاد شیارهای کوچک و صاف کردن لبه‌های تیز مناسب هستند. مزیت بزرگ این دستگاه‌­ها، حمل راحت آن‌ها در محیط کار و محدو­ده‌ی گسترده‌­ی کار آن‌هاست.

برش زنجیری (اره­ موتوری)

در برخی موارد شباهت­‌هایی میان ابزار برش بتن با هم نوعانشان در برش چوب دیده می­‌شود. اره­‌ی هیدرولیکی زنجیری نمونه­‌ای از این موضوع است.

دستگاه برش زنجیری مانند تفنگ میخکوبی که با یک اره موتوری قدیمی ترکیب شده­‌است، در برش بتن‌ها، بیشتر از فشار هیدرولیکی استفاده می­‌کند، با این تفاوت که دستگاه برش زنجیری دارای زنجیری است که برای برش مقطعی بلوک و آجرها تعبیه شده­‌است در حالی که اره‌­های موتوری قدیمی بیشتر در ایجاد برش­‌های منفرد و بزرگ توانایی دارند. وجود منبع آب برای روان­‌سازی قطعات دستگاه، از دیگر ویژگی‌­های دستگاه برش زنجیری است.

برش کرگیری

به وسیله‌­ی یک تیغه الماس، برش‌­هایی به شکل دایره می­‌توان ایجاد کرد. در این روش در هر دو صفحه­‌ی افقی و عمودی کرگیری انجام می­‌شود و امکان کرگیری برای سوراخ­‌هایی که قطر بیشتر از 72 درجه دارند، تا هر میزان برش عمقی وجود دارد.

کرگیری بتن تقریبا در هر صفحه­‌ای و مکانی و بدون گرد و غبار قابل انجام است. صدای پایین و صرف زمان کم برای پاک­سازی محل از مزیت­‌های آن است. کرگیری معمولا در جهت ایجاد فضا برای لوله‌­ها وکابل­‌های الکتریکی، نصب سیستم‌­های گرمایشی و تهویه هوا و سیستم­‌های انکرینگ (کارگذاری عناصر فولادی در بتن جهت اصلاح، تعمیر و سایر موارد) کاربرد دارد.

کرگیری بتن

در پایان بد نیست به نکاتی در مورد دستگاه­‌های برش الکتریکی و گازی اشاره کنیم. انتخاب هر کدام از این گروه از دستگاه‌­ها جهت کار، مزیت­‌ها و معایب خود را دارند و با شناخت کامل از این موارد، می­‌توان بهترین گزینه را انتخاب کرد؛

دستگاه برش الکتریکی: وزن سبک، کنترل راحت­‌تر، تولید صدای کم‌­تر و سازگاری بیشتر با محیط‌­زیست از مزیت­‌های این دستگا­ه می­‌باشد. از معایب آن می­‌توان به قدرت کم­‌تر دستگاه، نیاز به شارژ و تامین انرژی الکتریکی و خطر برق­‌گرفتگی در محیط­‌های مرطوب اشاره کرد.

دستگاه برش گازی: این دستگاه در محیط‌­های مرطوب ایمن است، حمل آن به مراتب راحت­‌تر می‌­باشد و قدرت بیشتری دارد. تاثیر آن­ها در آلودگی هوا، صدای بلند دستگاه و احساس وزن بیشتر در زمان کار، همگی از معایب این دستگاه­‌ها می­‌باشد.

آخرین پیشرفت های فنی در برش بتن

برش بتن در اوایل دهه 1900 نیازمند عملیات گسترده ای برای شکستن بتن بود؛ چرا که در آن روزها اره بتن بر وجود نداشت. در آن روز ها برای برش بتن از ابزارهای ابتدایی مانند چکش و اسکنه استفاده می شد. کارها سخت ، خسته کننده و وقت گیر بود. کارگران ساختمانی مجبور بودند روزها و حتی هفته ها برای برش بلوک های بزرگ بتنی وقت صرف کنند. با این حال، آخرین تکنولوژی برش بتن همه اینها را تغییر داده است.

امروز به لطف ابزارهای قدرتمند مانند اره بتن بر می توانید بتن را بطور موثر و دقیق در عرض چند دقیقه برش دهید. بنابراین ، در ادامه نگاهی به موارد زیر خواهیم انداخت:

  • پیشرفت های روش برش خشک
  • استانداردهای سیلیس
  • دقت و درستی برش بتن
  • تکامل اره بتن بر

پیشرفت های روش برش خشک

برای چندین دهه ، برش مرطوب تنها روش مورد استفاده برای برش بتن بود. برش مرطوب می توانست تیغه ها را هنگامی که داغ می شوند خنک نگه دارد، به همین دلیل مورد استقبال قرار گرفت. برش مرطوب همچنین به کنترل میزان ریز گرد های بتن کمک می کرد. وقتی ماشین های برش خشک تولید شدند ، به دلیل دمای بالایی که در طی فرایند برش تولید می شد، تیغه های ابزار در عرض ده دقیقه فرسوده می شدند.

روش های جدید و تکنولوژی مدرن برای برش بتن
سازندگان ابزارهای بتنی یک قطعه الماس به یک تیغه فولادی اضافه کردند و ابزار برش خشک، پا به عرصه نهاد.

سرانجام، در دهه 1980، فناوری جوشکاری لیزر در صنعت هوا فضا معرفی شد. سازندگان ابزارهای بتنی یک قطعه الماس به یک تیغه فولادی اضافه کردند و ابزار برش خشک، پا به عرصه نهاد.

اره های بتنی دستی نیز با این فناوری جدید ظهور کردند. صنعتگران از این اره جدید راضی بودند و آن را “Quickie Saw” می نامیدند. این ابزار، برش هایی سریع و آسان بر روی تخته های بتنی ایجاد می کرد.

استانداردهای سیلیس

از سالها قبل گرد و غبار بتن یک مشکل بزرگ در صنعت بتن بوده است. گرد و غبار بتن حاوی سیلیس بوده که تهدیدی جدی برای سلامتی کارگران ساختمانی محسوب می شود. قرار گرفتن منظم در معرض سیلیس می تواند برای سلامت تنفسی کارگران ساختمانی خطرناک باشد. مقامات، استانداردهای جدیدی را برای محدود کردن مواجهه کارگران با گرد و غبار سیلیس اعلام کرده اند.

حد مجاز قرار گرفتن در معرض (PEL) برای گرد و غبار سیلیس در حال حاضر 50 میکروگرم است. تولید کنندگان اره بتن بر در حال توسعه فناوری ها و راه حل های جدید برای مدیریت گرد و غبار تولید شده توسط اره های برش بتن هستند. جدیدترین اره های بتن بر از سیستم های خلا، برای از بین بردن گرد و غبار و ایمن نگه داشتن محل کار استفاده می کنند. سیستم های برش خشک به راحتی و با استفاده از این اتصالات به پاکسازی محل کمک می کنند.

بروزترینو جدید ترین روش ها برای برش بتن

دقت و درستی در برش بتن

دقت در برش بتن از روزهایی که از ابزار های ابتدایی مانند: چکش و اسکنه استفاده می شد، بسیار تغییر کرده است. خطاهای انسانی و نا کارآمدی، دلیل اصلی خطراتی است که در محیط کار اتفاق می افتد.

با این حال ، آخرین فن آوری به حذف خطاهای انسانی و بهبود دقت و کارایی برش بتن کمک کرده است. جدیدترین اره ها به صورت صاف و مستقیم هستند و برای دستیابی به برش دقیق کمک می کنند. کارگران می توانند با جدیدترین مته های بتنی سوراخ هایی با دقت بالا ایجاد کنند. به لطف پیشرفت های صورت گرفته در برش بتن. برش های ویژه با جدیدترین تجهیزات، امکان پذیر شده است.

به همین دلیل امروز برای برش بتن باید بهترین ابزارها را انتخاب کنید.

تکامل اره بتن

ابزارهای مدرن برش بتن به راحتی قابل تنظیم هستند و امکان برش دقیق را فراهم می کنند. ابزارهای مدرن بار زیادی را از دوش اپراتور برداشته و به کاهش موارد خطای انسانی کمک خواهند کرد.

این ابزارها برش هایی تمیزتر و سریعتر را برای پروژه های برش بتن ارائه می دهند. طی چند دهه گذشته کیفیت و مقاومت تیغه های بتنی نیز بسیار بهبود یافته است. تکامل اره های بتن موجب کاهش خطرات بهداشتی و سایر موارد مشکل ساز در ابزارهای قدیمی برش بتن شده است.

سوالات پرتکرار درباره برش بتن:

برش بتن چیست؟

برش بتن ﻓﺮاﯾﻨﺪی اﺳﺖ ﮐﻪ ﻃﯽ آن، ﺑﺨﺸﻬﺎﯾﯽ از ﺳﺎزه ﺑﺘﻨﯽ ﻣﺴﻠﺢ، ﺗﻮﺳﻂ تجهیزات و دﺳﺘﮕﺎه‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﺮش ﺳﺎزه‌ﻫﺎی ﺑﺘﻨﯽ، ﺑﺮﯾﺪه خواهد ﺷﺪ.

خدمات برش بتن چه کاربردی دارد؟

در اجرای بسیاری از پروژه‌های عمرانی، ممکن است بنا به دلایلی، در حین اجرای عملیات و یا حتی در زمان بهره برداری از آن، لازم باشد بخشی از بتن مورد استفاده، تراشیده شود و یا به عبارت دیگر، عملیات برش بتن انجام گیرد. بنابراین برش بتن، در چنین مواقعی، دارای ضرورت و کاربرد است.

برش بتن چه روش هایی دارد؟

برش بتن ممکن است به روش های متعددی انجام گیرد. از جمله روش های برش بتن می‌توان به کرگیری - استفاده از دیواربر - برش با سیم الماسه و ... نام برد.

آیا دنا برش، تجهیزات لازم برای برش بتن در متدهای مختلف را دارد؟

بله، تیم دنا از متخصصین مجرب، دستگاه های جدید و قدرتمند و همچنین تجهیزات لازم برای برش بتن با انواع روش ها بهره‌مند است.

برش بتن چه اانواعی دارد؟

برش بتن انواع مختلفی دارد که بسته به شرایط، باید از هر کدام آن‌ها استفاده کرد. برای مثال می‌توان به کرگیری بتن - برش دستی- برش سیمی اشاره کرد.

تخصص و تجربه دنا در برش بتن تا چه حد است؟

شرکت برش بتن دنا برش، مفتخر است که بیش از 3 دهه افتخار خدمت رسانی در حوزه برش بتن و انواع خدمات سازه های بتنی را به هموطنان عزیز داشته است. اعتماد بزرگترین مجموعه های کشور به دنابرش را می‌توانید در صفحه پروژه های برش بتن ما مشاهده کنید.
مشاوره و معرفی خدمات توسط کارشناسان دنابرش

مجری خدمات برش بتن و کرگیری بتن و سوراخکاری بتن و تخریب بتن

آخرین مطالب برش بتن

آشنایی بیشتر با انواع تیغه برش بتن
مقالات
انواع اره و تیغه برش بتن

بتن یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در همه سازه‌ها است و از وجهه یا محبوبیت آن کاسته نشده است. اغلب بتن سخت می‌بایست

مزایای استفاده از بتن
مقالات
مزایای استفاده از بتن در سازه ها

بتن به عنوان یکی از مصالح پر کاربرد و مستحکم در ساختمان سازی محسوب می شود. در واقع مزایای بتن در امر ساختمان سازی بسیار

4.9 9 رای ها
رأی دهی به محتوا
guest
13 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
محمدی
محمدی
3 سال قبل

برای سفارش پروژه برش بتن چطوری اقدام کنم؟

احسان
احسان
3 سال قبل

من قبلا از استفاده کردم از خدمات بسیار راضی بودم

محمد
محمد
3 سال قبل

شرکت شما خدمات کرگیری رو هم داره یا فقط برش بتن کار می کنید؟

طاها امجدی
طاها امجدی
3 سال قبل

شرکت دنا رو چندین ساله که میشناسیم و پروژه های برش بتن زیادی رو باهاشون کار کردیم. یکی از بهترین های ایرانن

عبداللهی
عبداللهی
2 سال قبل

برای برش ستون های بتنی هم میتونیم با شما کار کنیم؟

عابدی
عابدی
2 سال قبل

اعتماد به یک شرکت برای اینکه ساختمون رو بدیم دستشون خیلی سخته. اما دنابرش اونقدر حرفه ای و با تجربه هست که ما با خیال راحت باهاشون کار کردیم و راضی بودیم خداروشکر. لیست پروژه های برش بتن این شرکت لیست خیلی بزرگیه. هم کمی و هم کیفی

سلامی
سلامی
2 سال قبل

شرکت برش بتن درجه یک

hemati
hemati
2 سال قبل

پیمانکار برش بتن درجه یک